anti seo nedir

Anti SEO Nedir?

Anti SEO Nedir?

Anti SEO çalışmaları bir web sitesinin Google sıralamasının düşürülmesi için yapılan çalışmalardır. Bir kaç değişik şekilde yapılabilmekte. Genellikle rakipleri alt sayfalara düşürmek için yapılan çalışmalardır.

Anti SEO Yöntemleri

Bu çalışmalar bir web sitesini Google tarafından belirlenen kriterlerin dışına çıkartmaktır. Bunlardan ilki web sitenizin performansını düşürecek DDoS saldırılardır. Bu saldırılarla web sitenizin hızını Google botlarının okuyamayacağı kadar düşürerek sitenizin sıralama kaybetmesine neden olur.

Diğer bir anti SEO  çalışması ise Spam backlinkerdir. SEO çalışmaları doğal görünmek zorundadır. Google çalışmaların doğal olmadığını anladığında sitenize ceza verir. Sitenizin hiç backlinki yokken bir anda 200-500 arası bir backlinki olursa Google bu backlinkleri Spam olarak görür ve bu durum  sıralamanızın düşmesine neden olur. Backlinkler genellikle paket olarak satılmaktadır ve genellikle bu paketleri satın alan siteler bu duruma düşmektedir. Bu nedenle paket halinde satılan backlinklerden uzak durunuz size fayda sağlamak yerine zarar verecektir.

Anti çalışmalarının belki de en akıllıca olanı indexlenmemiş içeriğin alınıp başka bir sitede paylaşılmasıdır. Sitenizde paylaştığınız bir makaleyi index almadan o makalenin alınıp başka bir sitede sizden önce index alması durumudur. Google ilk index alan yazıyı orijinal olarak kabul eder ve sizin sitenizdeki yazı kopya içerik olarak görülür ve bu da sıralamanızı düşürebilir.

Bu nedenle yazınız index almadan sosyal medya v.b ortamlarda yazınızı paylaşmanızı tavsiye etmiyoruz.

Anti SEO Nasıl Önlenir?

Anti SEO çalışmalarını önlemek için alınan backlinkleri sürekli kontrol etmeli ve sizinle ilgili olmayan backlinkleri temizlemelisiniz.  Anchor text sonuçlarını kontrol ederek sizin bilginiz dışında olanları ortadan kaldırmanız gerekir. Sunucunuzda DDoS saldırılarını önlemek için güvenlik önlemleri almalı ve saldırılara karşı hazırlıklı olmalısınız.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir