seo uyumlu web sitesi nedir - bukalemun bilisim

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?

     SEO uyumlu web sitesi, internet dünyasının vazgeçilmez bir parçası durumunda. Bir çok kurum ve kişi web sitesi yapmaktadır. Fakat web sitenizi yaptırırken ya da yaparken dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Bunlardan en önemli olanı SEO’ya uyumlu olmasıdır.

SEO uyumlu web siteleri kullanıcıya yöneliktir. Yani ziyaretçileriniz sitenizde rahatça gezinebilir ve aradıkları herşeyi rahatça bulur. Diğer bir faktör ise bu tür sitelerin SEO çalışmalarından daha çok verim almasıdır. Yani siteniz tahmin edilen süreden daha çabuk istediğiniz yere gelebilir. Siteniz SEO uyumlu değil ise ve SEO çalışması yaptırmak isterseniz , site içi SEO düzenlemesi için harici ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

     SEO Uyumlu Web Sitesi Neler Kazandırır?

      Bir çok web sitesi ticari amaçla yapılmıştır. Ne için yaptığınız bellidir , daha çok kullanıcıya erişmek bir web sitesinin amacıdır. SEO’ya uyumluluk da web sitenizin amacına uygun hizmet etmesini sağlar. Özgün içerikler , makaleler , resimler ile web sitenizin Google tarafından index almasını sağlar. Bu şekilde siteniz daha çok kullanıcı tarafından bilinir. Sitenizin url adresi ne kadar sade olursa o kadar iyidir ve yaptığınız iş ile ilgili olması önemlidir. Örnek vermek gerekirse www.—-eturunleri.com şeklinde bir URL’niz varsa hem yaptığınız iş bilinir hem de yazılan anahtar kelimeden index alabilir ve sıralamada daha yukarıda çıkabilir. Arama motoruna et ürünleri yazdığımızda sitenizin url’sine yakın olduğu için daha yukarıda bir sıralamada çıkar. Buna benzer şekillerde yaptırmanız ya da yapmanız  sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Sitenizi yaptırırken ya da yaparken dikkat etmelisiniz. Web sitesi kullanıcı tarafından ziyaret edilmez ise bir web siteniz olmasının da önemi kalmaz. Bu nedenle web sitenizin SEO’ya uyumlu olması gerekir. Web siteniz yeteri kadar ziyaretçi çekmiyorsa SEO çalışmalarını mutlaka  yaptırmalısınız.

     SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

     Sade bir tasarımı olmalı , kullanıcı istediği herşeyi rahatça bulmalıdır. Web sitenizde makale paylaşılması ve makalelerin özgün olması gerekir ve özgün görsellerle süslenmelidir. Sitenizde harita mutlaka olmalıdır. Sitenizde bir form varsa ve size bir soru ya da herhangi bir mesaj geldiğinde cevap vermeniz önemlidir. Sizin için önemli olan kelimeleri h taglarıyla belirtebilirsiniz. Google botlarının rahatça gezmesi için sitenizde hangi sayfada olunduğunu belirten bir navigasyon olmalıdır. Bu botların görmesini istemediğiniz bir şey için Robots.txt kullanabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir